Grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej | The Green Woodpecker Trill

Dołącz do nas na Facebooku i Instagramie

Grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej

31.05.2019
Woodpecker poleca grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej

Grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej

Przez lata utarło się popularne przekonanie, że grzyby nie mają wielu (a właściwie żadnych) wartości odżywczych i że jedyne co je wyróżnia to walory smakowe. Teraz wiemy już, że grzyby niosą ze sobą prawdziwe bogactwo cennych składników mineralnych i witamin. Są one szczególnie cenione w diecie wegetariańskiej i wegańskiej, gdyż mogą uzupełnić ewentualne niedobory substancji odżywczych.

Osoby będące na diecie wegetariańskiej i wegańskiej powinny zwrócić uwagę na grzyby, szczególnie z uwagi na białko. W suchej masie grzybowej białko stanowi aż 40%. Co ważne, jest to białko łatwo przyswajalne, podobne jakościowo do białka pochodzenia zwierzęcego.

Grzyby postrzegane są więc poniekąd jako zamiennik mięsa w dietach bezmięsnych.

Grzyby obfitują w witaminy B2, PP, D (grzyby są jedynym roślinnym źródłem tej witaminy!) potas, fosfor i magnez. Oczywiście zawartość poszczególnych witamin i mikroelementów różni się w zależności od rodzaju grzybów. Warto więc nie ograniczać się tylko do jednego rodzaju, ale korzystać z różnych gatunków: kurek, maślaków, borowików, podgrzybków, shiitake… Mamy tyle do wyboru! Dzięki różnorodności grzybów i ich smaków możemy je podawać pod różnymi postaciami. Z pewnością inspirujące będą przepisy, przygotowane przez nas oraz przez blogerów, z którymi współpracowaliśmy. Znajdziesz tutaj.

Co jeszcze wyróżnia grzyby?

Świetnie sprawdzą się dla osób na diecie, ponieważ są niskokaloryczne i zawierają śladowe ilości tłuszczu, a także zawierają spore ilości błonnika.
Nie wszystkie właściwości grzybów zostały już poznane i udowodnione naukowo. Naukowcy wciąż badają grzyby, aby dogłębnie zbadać ich wpływ na nasz organizm. Przypuszcza się, że grzyby mają jeszcze wiele bardzo pożytecznych dla zdrowia właściwości, które nie zostały odkryte.

Zostań z nami i rzuć okiem na inne artykuły!

Dania instant i dania gotowe w dwie minuty. Woodpecker wyjaśnia co jest w składzie szybkich dań.

Dwie minuty i gotowe! Gotowe ale czy zdrowe? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się popularnym szybkim daniom, gotowym w kilka minut. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze produktów w sklepie?

w kategorii:
Grzyby smażone na patelni. Można również użyć suszonych od The Green Woodpecker Trill

Niezaprzeczalnym faktem jest, że jednym z największych bogactw naturalnych lasów są grzyby. Polacy od stuleci pielęgnują rytuał zbierania i przyrządzania grzybów. O wyprawie na grzyby pisał już sam Mickiewicz w „Panu Tadeuszu”, a Brzechwa stworzył wiersz dla dzieci...

w kategorii:
Grzyby leśne. Najlepsze w risotto i kaszotto The Green Woodpecker Trill

Wielu z was pewnie nadal zastanawia się czy grzyby są zdrowe i dlaczego tak na prawdę warto je jeść. Tym artykułem przybliżymy Wam temat grzybów w Polsce. Dowiecie się przede wszystkim, kiedy zaczynamy sezon na grzyby, gdzie powinniśmy udać się, aby zbiory były obfite, które z nich są jadalne...

w kategorii:
Suszone grzyby Shiitake The Green Woodpecker Trill

Odzyskasz wigor, wzmocnisz system odpornościowy, zwalczysz stres, pozbędziesz się problemów seksualnych i zatrzymasz proces starzenia się! Czy to nie za dużo obietnic jak na jeden mały grzybek? Okazuje się, że można wymienić ich jeszcze więcej…

w kategorii:
Grzyby które leczą The Green Woodpecker Trill

Każdy z nas uwielbia grzyby za ich walory smakowe, jednak mało kto wie że posiadają niezwykłe właściwości lecznicze, które są wykorzystywane w medycynie od tysięcy lat. Sprawdźmy zatem jakie grzyby potrafią nas leczyć.

w kategorii: