Grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej | The Green Woodpecker Trill

Dołącz do nas na Facebooku i Instagramie

Grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej

31.05.2019
Woodpecker poleca grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej

Grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej

Przez lata utarło się popularne przekonanie, że grzyby nie mają wielu (a właściwie żadnych) wartości odżywczych i że jedyne co je wyróżnia to walory smakowe. Teraz wiemy już, że grzyby niosą ze sobą prawdziwe bogactwo cennych składników mineralnych i witamin. Są one szczególnie cenione w diecie wegetariańskiej i wegańskiej, gdyż mogą uzupełnić ewentualne niedobory substancji odżywczych.

Osoby będące na diecie wegetariańskiej i wegańskiej powinny zwrócić uwagę na grzyby, szczególnie z uwagi na białko. W suchej masie grzybowej białko stanowi aż 40%. Co ważne, jest to białko łatwo przyswajalne, podobne jakościowo do białka pochodzenia zwierzęcego.

Grzyby postrzegane są więc poniekąd jako zamiennik mięsa w dietach bezmięsnych.

Grzyby obfitują w witaminy B2, PP, D (grzyby są jedynym roślinnym źródłem tej witaminy!) potas, fosfor i magnez. Oczywiście zawartość poszczególnych witamin i mikroelementów różni się w zależności od rodzaju grzybów. Warto więc nie ograniczać się tylko do jednego rodzaju, ale korzystać z różnych gatunków: kurek, maślaków, borowików, podgrzybków, shiitake… Mamy tyle do wyboru! Dzięki różnorodności grzybów i ich smaków możemy je podawać pod różnymi postaciami. Z pewnością inspirujące będą przepisy, przygotowane przez nas oraz przez blogerów, z którymi współpracowaliśmy. Znajdziesz tutaj.

Co jeszcze wyróżnia grzyby?

Świetnie sprawdzą się dla osób na diecie, ponieważ są niskokaloryczne i zawierają śladowe ilości tłuszczu, a także zawierają spore ilości błonnika.
Nie wszystkie właściwości grzybów zostały już poznane i udowodnione naukowo. Naukowcy wciąż badają grzyby, aby dogłębnie zbadać ich wpływ na nasz organizm. Przypuszcza się, że grzyby mają jeszcze wiele bardzo pożytecznych dla zdrowia właściwości, które nie zostały odkryte.

Zostań z nami i rzuć okiem na inne artykuły!

Sushi z Risotto? To możliwe! Spróbuj z produktami od Woodpeckera.

Polacy kochają smak sushi! Zrobiliśmy więc mały eksperyment kulinarny, który udowodnił, że nasze risotto może być ciekawą wariacją tego japońskiego specjału. Smacznego!

w kategorii:
Woodpecker poleca grzyby w diecie wegetariańskiej i wegańskiej

Przez lata utarło się popularne przekonanie, że grzyby nie mają wielu wartości odżywczych i że jedyne co je wyróżnia to walory smakowe. Teraz wiemy już, że grzyby są bogactwem składników mineralnych i witamin. Są szczególnie cenione w diecie wegetariańskiej i wegańskiej.

w kategorii:
Dania instant i dania gotowe w dwie minuty. Woodpecker wyjaśnia co jest w składzie szybkich dań.

Dwie minuty i gotowe! Gotowe ale czy zdrowe? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się popularnym szybkim daniom, gotowym w kilka minut. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze produktów w sklepie?

w kategorii:
Kaszotto i risotto marki Woodpecker dostępne w sklepach Lidl

Już od 11 kwietnia produkty The Green Woodpecker Trill będzie można kupić w każdym Lidlu! Nasze kaszotta i risotta z grzybami to dania najwyższej jakości, produkowane w Wielkopolsce przez polskiego producenta. W ich składzie znajdziecie: kaszę, ryż, grzyby, warzywa i… to wszystko!

w kategorii:
W programie Czas na Wege, Paulina Sykut Jeżyna przygotowuje kaszotto od Woodpeckera - w

Dania z grzybami The Green Woodpecker Trill zostały wykorzystane do przygotowania posiłku w programie Czas na Wege, którego gościem była Paulina Sykut-Jeżyna. Zobacz jaką potrawę przygotowała dziennikarka i prezenterka telewizyjna i przekonaj się czy nasze produkty przypadły jej do gustu. ;-)

w kategorii: