Dania instant i dania gotowe w dwie minuty - czy to może być zdrowe? | The Green Woodpecker Trill

Dołącz do nas na Facebooku i Instagramie

Dania instant i dania gotowe w dwie minuty - czy to może być zdrowe?

27.05.2019
w kategorii: 
Dania instant i dania gotowe w dwie minuty. Woodpecker wyjaśnia co jest w składzie szybkich dań.

Dania instant i dania gotowe w dwie minuty - czy to może być zdrowe?

Dwie minuty i gotowe! Gotowe ale czy zdrowe? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się popularnym szybkim daniom, gotowym w kilka minut.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze produktów w sklepie?

Tak naprawdę najważniejszy jest skład. Niezależnie od tego czy kupujemy danie do podgrzania, danie typu instant, które wymaga wykorzystania wrzątku, czy też gotową mieszankę do przygotowania na patelni. W pierwszej kolejności zawsze powinniśmy sprawdzać skład. Unikajmy wszelkiego rodzaju konserwantów, sztucznych związków chemicznych, polepszaczy smaku, zwracajmy koniecznie uwagę na ilość oleju i cukru.
Dania instant bardzo często zawierają duże ilości sodu. Dzięki temu ich smak jest wyrazisty. Zbyt duża ilość sodu w organizmie może prowadzić do chorób nerek, serca i kłopotów z ciśnieniem. Dania te są też z reguły bardzo kaloryczne. Producenci, by poprawić ich smak, często sięgają po duże ilości oleju czy cukru lub jego zamienniki. Jeśli więc dbasz o linię, zwróć uwagę na zawartość kaloryczną takiego posiłku oraz ilość tłuszczu. Daniem typu instant często najesz się na krótki czas, przez co w ostatecznym rozrachunku pochłoniesz znacznie więcej kalorii, niż gdy zdecydujesz się na przyrządzenie pełnowartościowego posiłku.

Dobrym zamiennikiem dla dań gotowych w kilka minut, czy dań typu instant są produkty od Dzięcioła. Kaszotta i risotta The Green Woodpecker Trill nie są daniami typu instant i aby je przygotować potrzebujesz więcej czasu niż dwie minuty.

Dlaczego to lepszy wybór niż dania, które wystarczy zalać wrzątkiem lub podgrzać w mikrofalówce?

Przede wszystkim w składzie produktów The Green Woodpecker Trill nie znajdziesz żadnych konserwantów, dodatków chemicznych, polepszaczy smaku czy innych związków, odpowiedzialnych za długą datę przydatności i szybkość przygotowania. W składach naszych dań kaszotto i risotto znajdziesz jedynie ryż lub kaszę, suszone grzyby oraz suszone warzywa. W żadnym więc zakresie nasze dania nie mogą być porównywane z daniami o niebotycznie długich składach.

Oczywiście nie można wrzucać wszystkich dań typu instant czy do podgrzania w kuchence mikrofalowej do jednego worka. Jedne mają składy trochę lepsze, inne gorsze, niestety skład dań gotowych w kilka minut w znacznej mierze pozostawia wiele do życzenia. Przed zakupem sprawdź więc skład, by mieć pewność, że wybierasz najlepszy z możliwych produktów.

Zostań z nami i rzuć okiem na inne artykuły!

Kaszotto i risotto marki Woodpecker dostępne w sklepach Lidl

Już od 11 kwietnia produkty The Green Woodpecker Trill będzie można kupić w każdym Lidlu! Nasze kaszotta i risotta z grzybami to dania najwyższej jakości, produkowane w Wielkopolsce przez polskiego producenta. W ich składzie znajdziecie: kaszę, ryż, grzyby, warzywa i… to wszystko!

w kategorii:
W programie Czas na Wege, Paulina Sykut Jeżyna przygotowuje kaszotto od Woodpeckera - w

Dania z grzybami The Green Woodpecker Trill zostały wykorzystane do przygotowania posiłku w programie Czas na Wege, którego gościem była Paulina Sykut-Jeżyna. Zobacz jaką potrawę przygotowała dziennikarka i prezenterka telewizyjna i przekonaj się czy nasze produkty przypadły jej do gustu. ;-)

w kategorii:
Przepis na kaszotto z podgrzybkami i tofu od Woodpeckera według Owsiana.pl

Justyna z bloga Owsiana.pl przygotowała przepis na Kaszotto z podgrzybkami i tofu. Jej przepis jest idealny dla osób, szukających szybkiego przepisu na pożywny obiad. Danie przypadnie do gustu wegetarianom i weganom.

w kategorii:
Przepis na kaszotto z kapustą pak choi od Woodpeckera wedługAga Ma Smaka

Agnieszka z Aga Ma Smaka przygotowała nasze kaszotto i bardzo przypadło jej do gustu. Agnieszka do swojej wersji dania dodała kapustę pak choi, soczewicę i... sprawdźcie sami u niej na blogu. ;) Wyszło pysznie!

w kategorii:
Kaszotto z kukrami marki Woodepcekr wg przepisu codojedzenia.pl

Kaszotto z suszonymi kurkami podawane z pieczonym kurczakiem. To właśnie taką propozycję na obiadową przygotowała Pani Małgorzata z bloga codojedzenia.pl. „Dla mnie jest to idealne połączenie składników" - pisze.

w kategorii: